ПОКАНА ЗА  КАНДИДАТСТВАНЕ

за участие в мобилности

по проект: „Съвместен интегриран подход за модернизация и цифрова трансформация на обучението в приоритетни професионални направления от висшето образование чрез партньорство между Тракийския университет, УНСС, Русенския университет и Българска стопанска камара (СИПМО – ТрУ)

Уважаеми КОЛЕГИ,

На основата на изпълнение на ДБП започва процедура за кандидатстване и подбор на студенти, преподаватели, докторанти, пост-докторанти, специализанти, млади учени, изследователи и учени за участие в мобилностите по проект № BG05M2OP001-2.016-0009-C01 по проект „Съвместен интегриран подход за модернизация и цифрова трансформация на обучението в приоритетни професионални направления от висшето образование чрез партньорство между Тракийския университет, УНСС, Русенския университет и Българска стопанска камара (СИПМО – ТрУ)“

Партниращи организации за дейности по мобилности са:

• Клиника за копитни животни, Ветеринарномедицински факултет, Университет Лайпциг
  • Факултет по ветеринарна медицина па Университет Юстус-Либиг Гисен, Германия
  • Технологичен институт в Карлсруе – Германия
  • Университет Панония, Унгария

Допустими кандидати са:

• студенти
  • преподаватели
  • докторанти,
  • пост-докторанти – учен, който е придобил първа образователна и научна степен "доктор", но не повече от 5 години след придобиването й
  • специализанти
  • млади учени – лице на възраст до 34 години, вкл., което извършва научноизследователска и научно-образователна дейност, след придобиване на първа образователно-квалификационна степен "магистър", но не повече от 10 години след придобиването й
  • изследователи
  • учени

За преподаватели:

Специализациите в асоциираните партньори може да бъде насочени към:

• Въвеждане на иновативни методи на преподаване;
  • Придобиване/усъвършенстване на дидактически знания и умения;
  • Придобиване/усъвършенстване на чуждоезикови умения, в т.ч. професионална терминология;
  • Придобиване/усъвършенстване на дигитални умения, включително използване на ИКТ-базирани иновационни образователни технологии;
  • Придобиване/усъвършенстване на предприемачески умения;
  • Развиване на социална и етична отговорност;
  • Придобиване/усъвършенстване на умения за „проблемно базирано“ преподаване

Краткосрочните специализации в асоциираните партньори представляват мобилност с цел преподаване.

За студенти и докторанти: Тримесечният период на обучение в чужбина трябва да бъде част от учебната програма на студента за придобиване на степен в кратък цикъл, първи цикъл (бакалавърска или равностойна образователна степен), втори цикъл (магистърска или равностойна образователна степен) и трети или докторски цикъл. Изходящата мобилност за обучение може да се отнася до всяка тематична област/академична дисциплина от учебната програма на студента/докторанта.

Студентите трябва да имат общ успех от досегашното си следване „Добър” или по-висок, докторантите и специализантите представят копие от дипломата за висше образование по съответната специалност.

За постдокторанти, специализанти, млади учени, изследователи и учени:   мобилността за обучение, преподаване и научноизследователска дейност на по настоящата покана е с продължителност 3  месеца. Тя може да включва една или повече от следните дейности:

• обучение и обмяна на опит;
  • преподаване;
  • изпълнение на научноизследователски задачи.

Всички кандидати трябва да владеят много добре езика, на който ще се извършва обучението в приемащата страна.

Кандидатите подават следните документи:

• Формуляр за кандидатстване (по образец от интернет-страницата на ТрУ);
  • Уверение за средния успех от следването към момента на кандидатстването (за студенти)

–     Документ за владеене на чуждия език при липса на такъв е допустимо събеседване с оценителната комисия)

Кандидатите изпращат своите документи на ел. поща sipmo@trakia-uni.bg  в срок до 08.04.2022 г.

Реализирането на мобилностите ще бъде съобразено с условията на пребиваване в приемащата страна и университета/институцията, където желаят да проведат обучението си.

Селектирането на кандидатите се извършва  от комисия, като се взема предвид реда на кандидатстване. Списъкът с класираните кандидати, обобщени и утвърдени на университетско ниво се публикува на сайта на ТрУ, като всеки одобрен кандидат ще бъде информиран и чрез имейл.

Одобрените за участие в мобилностите кандидати получават финансова помощ (грант) за периода си на обучението, с която да допълнят разходите си за пътни, дневни, квартирни, застраховки и др.

При неусвоени средства ще бъде публикувана втора покана за кандидатстване.

ФОРМУЛЯР ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ