Тържествено връчване на дипломи на абсолвенти 2019 г

Традиция е в навечерието на 8-ми декември – Студенския празник, Стопански факултет тържествено да връчва дипломите на завършилите висшето си икономическо бразование бакалаври и магистри.

Випуск -2019 е 21-ят випуск на дипломирани икономисти на Тракийски Университет и 11-ти випуск на Стопански факултет.

На 6-ти декември, 2019 г.. се връчиха дипломи на 80 икономисти – бакалаври, завършили специалности "Аграрна икономика", "Регионална икономика", "Бизнес икономика" редовно и задочно обучение, и 20 икономисти- магистри от специалностите  "Финанси и счетоводство на фирмата", "Предприемачество и иновации, "Икономика и управление на бизнеса"; "Икономически анализи и проекти за регионално развитие" ; "Икономика на алтернативния туризъм"

Средния успех на дипломираните икономисти – бакалаври от Випуск – 2019 е много добър (4,72), а средния успех на дипломираните икономисти-магистри е отличен (5,57).

Изключителна чест за академичната общност на Тракийски Университет е, че на нашето тържество присъстват представители на държавната и местна власт, както и от  Академичната общност на Университета:

Ректора на ТрУ – Доц. д-р Добри Ярков

Доц. д-р Таня Танева -Главен секретар на ТрУ

Декан на МФ- проф. д-р Мая Гълъбова ; Декан  на Аграрен факуктет- доц. д-р Димитър Панайотов; Директор на Медицински колеж Стара Загора – проф. д-р Христина Милчева; Зам.Декан на ВМФ – Доц. д-р Евгени Славов; Зам.Декан на ФТТ – Доц. д-р Красимир Кръстев; ;  Зам. Директор на ДИПКУ при ТрУ – проф. д-р Лина Йорданова;

На тържеството присъстваха Представители на Регионални институциии, Бизнес организации и Банки :

Проф. д-р Иван Върляков – Изпълнителен директор на регионална асоциация на общините „Тракия“;

Инж. Олег Стоилов – Председател на Управителния съвет на Търговско-промишлена палата, Ст. Загора;

Г-н Стефан Шоселов – председател на регионална структура на Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България (КРИБ) в Стара Загора;

г-жа Жулиета Върлякова – гл. експерт Дирекция "Бюро по труда" към Агенцията по заетостта;

Г-жа Лена Ленкова – представляваща Стопанска камара Ст. Загора;

Г-жа д-р Румяна Грозева, Изпълнителен директор на Агенция за регионално икономическо развитие, Ст. Загора;

Г-н Методи Горчев – Регионален директор на ОББ, регион Стара Загора;

Г-жа Стефка Минкова – Зам.Директор в НУМСИ "Христина Морфова"

Поздравителни адреси до Декана, академичната общност на СФ и абсолвенти са получени от :

•  доц. д-р Димо Атанасов, Декан на Факултет по икономика при Аграрен факултет, гр. Пловдив;
  • проф. д-р Иван Върляков, Изпълнителен директор на РАО "Тракия";
  • проф. д-р Галя Кожухарова, Директор на ДИПКУ към ТрУ;
  • доц. д-р Васил Хаджийски- Председател на Съюза на учените, гр. Стара Загора;
  • доц. д-р Димитър Панайотов – Декан на АФ при ТрУ;
  • г-жа Мария Динева – Председател на ОС, гр. Стара Загора;
  • г-н Живко Тодоров – кмет на Община Стара Загора
  • Инж. Олег Стоилов – Председател на УС на Търговско-промишлена палата, Ст. Загора;
  • г-н Радостин Танев – Народен представител от 44 Народно събрание;
  •  проф. д-р Христина Милчева – Директор на Медицински колеж Стара Загора