СТУДЕНТИ ОТ СТОПАНСКИЯ ФАКУЛТЕТ С ДОСТОЙНО ПРЕДСТАВЯНЕ НА МЕЖДУНАРОДНОТО ТУРИСТИЧЕСКО ИЗЛОЖЕНИЕ „КУЛТУРЕН ТУРИЗЪМ”

Студенти от Стопанския факултет на Тракийския университет взеха участие в осмото издание на НАЦИОНАЛНИЯ СТУДЕНТСКИ КОНКУРС ЗА НАЙ-ДОБРА РАЗРАБОТКА НА ТУРИСТИЧЕСКА ТЕМАТИКА на МТИ „Културен туризъм 2021” – Велико Търново. Свои разработки представиха 12 участници от различни университети в страната. От Стопанският факултет на Тракийския университет взеха участие две студентки, на едната от които журито присъди поощрителна награда – Звезделина Билникова от специалност Регионална икономика, бакалавър, трети курс, със заглавие на разработката: „Културен туризъм в град Котел и село Жеравна“. Почетна грамота за участието си получи Станимира Лефтерова, специалност Регионална икономика, бакалавър, трети курс, със заглавие на разработката: „Културен туризъм и магията на фестивалите в Орфеевата долина – Родопите“.

Международното туристическо изложение „Културен туризъм” се организира със съдействието на Министерството на туризма, Министерството на културата, Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация (БХРА), Асоциацията на българските туроператори и туристически агенции (АБТТА) и Общинската агенция по туризъм „Царевград Търнов”.

В рамките на XVII-то издание на изложението се провеждат Национален конкурс
READ AND TRAVEL („Чети и пътувай”) и Национален студентски конкурс за най-добра добра на на туристическа тематика.