ИНФОРМАЦИОННО – ОБУЧИТЕЛЕН СЕМИНАР

ИНФОРМАЦИОННО – ОБУЧИТЕЛЕН СЕМИНАР НА ТЕМА: „ПРИЛАГАНЕ НА СЕЛСКОСТОПАНСКИ ПРАКТИКИ ОТ ПОЛЗА ЗА КЛИМАТА И ОКОЛНАТА СРЕДА. ЕКОЛОГИЧНИ РИСКОВЕ“

Дата: 19 октомври 2021 г. (вторник)

Място на провеждане: гр. Стара Загора, Студентски град – в Стопански факултет на Тракийски университет – гр. Стара Загора

Организатори: Национална служба за съвети в земеделието (Териториален областен офис /ТОО/ – гр. Стара Загора) и Тракийски университет – гр. Стара Загора

По време на семинара: участниците имаха възможност да се запознаят с добри селскостопански практики в растениевъдството и животновъдството, които са благоприятни за околната среда и климата, както и с екологичните рискове на стопанската дейност, свързани с промените на околната среда. Представени са очакваните промени в условията за кандидатстване по подмярка 6.3 „Стартова помощ за развитието на малки стопанства“ от Програмата за развитие на селските райони (ПРСР) 2014 – 2020 г. за приема на проектни предложения през 2021 г. По време на семинара са спазени всички противоепидемични мерки, приложими за такъв тип мероприятия.

Програма на семинара