ЗАПИСВАНЕ НА НОВОПРИЕТИТЕ СТУДЕНТИ ЗА ОБУЧЕНИЕ В ОКС “МАГИСТЪР” ВЪВ ФАКУЛТЕТ “ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИИ”

От 4 октомври започна записването на новоприетите студентите за обучение в ОКС "магистър" във Факултет "Техника и технологии" – Ямбол при Тракийски университет – Стара Загора.

Тази година във Факултета са приети 85 студенти, които ще се обучават по държавна поръчка в следните магистърски програми:

• Автотранспортна и земеделска техника

• Организация и управление на транспорта

• Дизайн, технологии и мениджмънт на модната индустрия

• Автоматика и компютърни системи

• Мултимедийни и компютърни системи и услуги

• Информационни и комуникационни технологии в образованието

• Електротехника

• Компютърни системи и комуникации

• Топло- и газоснабдяване

• Отопление, вентилация и климатизация

• Топлоенергийни и екологични технологии и системи

• Безопасност и качество на храните

Първите записали се студенти за обучение в ОКС "магистър" получиха своята студентска книжка и подаръци със символите на Факултета от декана на ФТТ доц. д-р инж. Ваня Стойкова. Студентът Добромир Ангелов, е завършил ОКС „бакалавър“ във ФТТ и продължава обучението си по същата специалност „Автотранспортна и земеделска техника“. Веселин Митев е завършил ОКС “бакалавър“ в друго висше училище, но избра да продължи образованието си във Факултет „Техника и технологии“ в родния си град. Дамяна Хиткова е завършила във Факултета специалност „Технология на храните“ и избра същото професионално направление и магистърска програма „Безопасност и качество на храните“.