ФАКУЛТЕТ “ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИИ” СЕ ПОДГОТВЯ ЗА НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА

Катедра "Хранителни технологии" на Факултет "Техника и технологии" при Тракийски университет се подготвя да посрещне новите си студенти и докторанти.

В четирите ремонтирани лаборатории – по Химия, по Микробиология, по Анализ и контрол на храните и по Хранителни технологии, ще се обучават и ще провеждат научни изследвания студентите и докторантите от професионално направление "Хранителни технологии".

Средствата за новото оборудване и за част от ремонтните дейности са по проект 3 ОУП/07-2020 "Обновяване и дооборудване на лаборатория по микробиология във ФТТ" с ръководител доц. д-р инж. Красимира Добрева – ръководител на катедрата. Всички дейности се провеждат с подкрепата на Ректорското и Деканско ръководство и с активното участие на преподаватели и студенти от специалност "Технология на храните", и ще приключат до началото на новата академична година.