ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ Е ПАРТНЬОР НА ЕЗИКОВА ГИМНАЗИЯ “ВАСИЛ КАРАГЬОЗОВ” – ЯМБОЛ ПО НАЦИОНАЛНАТА ПРОГРАМА “ОСИГУРЯВАНЕ НА СЪВРЕМЕННА ОБРАЗОВАТЕЛНА СРЕДА”

Със средства от Националната програма на МОН "Осигуряване на съвременна образователна среда" в Езикова Гимназия "Васил Карагьозов" – Ямбол е изградена Лабораторията по Природни науки и екология. На официалното откриване, като партньори по проекта, бяха поканени доц. д-р Добри Ярков, Ректор на Тракийски университет – Стара Загора и доц. д-р Ваня Стойкова, Декан на Факултет „Техника и технологии“ – Ямбол.
С пожелания за бъдещи успехи и сътрудничество бяха връчени поздравителни адреси от името на Ректора на Тракийски университет и Декана на Факултета!

Директорът на гимназията г-н Йордан Милков подчерта, че за реализиране на обучението в профилираната подготовка по природни науки и екология ще се разчита на научната и методическата помощ на Тракийски университет.