Кръгла маса на тема „Възможности за финансиране на аграрната наука и образование в програмата за развитие на селските райони 2014-2020 г.“

На 19.06. 2015 г.  в Заседателната зала на Тракийски университет (проф. Д. Димов),  се проведе кръгла маса на тема „Възможности за финансиране на аграрната наука и образование в програмата за развитие на селските райони 2014-2020 г.“
   Организатор на кръглата маса бе Аграрен факултет при ТрУ и Министерството на земеделието и храните.
Презентация и разяснения по темата на кръглата маса беше представена от д-р инж. Мая Нинова – държавен експерт от Дирекция „Развитие на селските райони“, отдел „Мерки по ос 1“ на МЗХ.
   На кръглата маса присъстваха преподаватели и служители от Тракийски университет, колеги от научни институти, представители на аграрния бизнес  и медиите.
   Дискутирани бяха въпроси свързани с възможностите за финансиране на аграрната наука и образование от фондове за развитие на селските райони в ЕС.