Програми за летни практики
-
Аграрно инженерство
-
I курс
Индивидуална или групова практика в растениевъдни обекти, 2 седмици след края на поправителната сесия
Програма
-
II курс
Индивидуална или групова практика по животновъдство, 3 седмици след края на поправителната сесия
Програма
-
III курс
Ииндивидуална или групова практика във фирми и организации, свързани с проектиране, производство, търговия, обслужване и ремонт, технически контрол и др. на земеделска техника, а също така и на производствени растениевъдни и животновъдни предприятия с висока степен на механизация, 3 седмици след края на поправителната сесия
Програма
-
I курс
-
Зооинженерство
-
I курс
Групова практика във фермите на Учебно-опитно стопанство на ТрУ с продължителност 2 седмици
Програма
-
II курс
Индивидуална практика с продължителност 3 седмици в животновъдни обекти (научно-изследователски институти, опитни станции, говедовъдни, биволовъдни, овцевъдни, козевъдни, свиневъдни, птицевъдни и зайцевъдни ферми), месо- и млекопреработвателни предприятия и фуражни заводи
Програма
-
III курс
Индивидуална практика с продължителност 3 седмици в животновъдни обекти (научно-изследователски институти, опитни станции, говедовъдни, биволовъдни, овцевъдни, козевъдни, свиневъдни, птицевъдни и зайцевъдни ферми), месо- и млекопреработвателни предприятия и фуражни заводи
Програма
-
I курс
-
Агрономство
-
I курс
групова практика за 2 седмици
Програма
-
II курс
Индивидуална или групова практика в растениевъдни обекти /научноизследователски институти, растениевъдни станции и ферми/, за 3 седмици
Програма
-
III курс
Индивидуална или групова практика в растениевъдни обекти /научноизследователски институти, растениевъдни станции и ферми/, за 3 седмици
Програма
-
I курс
-
Агрономство, Етерично-маслени култури
-
I курс
Групова практика за 2 седмици
Програма
-
II курс
Групова практика за 2 седмици
Програма
-
I курс
-
Рибовъдство и аквакултури
-
I курс
Групова практика на територията на Тракийски университет в продължение на 2 седмици.
Програма -
II курс
Индивидуална или групова практика с продължителност 3 седмици и се провежда в научно-производствената база по аквакултура при ТрУ, фирма Номиком – гр. Раднево, рибовъдна ферма ИХТИО 2008 – гр. Пещера, научно-производствената база на Института по Рибарство и аквакултури – гр. Пловдив.
Програма -
III курс
Специализираща индивидуална практика с продължителност 3 седмици и се провежда в научно-производствената база по аквакултура при ТрУ, фирма Номиком – гр. Раднево, рибовъдна ферма ИХТИО 2008 – гр. Пещера, научно-производствената база на Института по Рибарство и аквакултури – гр. Пловдив.
Програма
-
I курс
-
ЕООС
-
I курс
Групова практика на територията на Тракийски университет, за 2 седмици.
Програма -
II курс
Индивидуална или групова практика в растениевъдни и животновъдни обекти, за 3 седмици.
Програма -
III курс
Специализираща индивидуална или групова практика, за 3 седмици. Практиките се провеждат в РИОСВ, РЗИ и други фирми и организации.
Програма
-
I курс
Програми за преддипломни стажове
-
Аграрно инженерство
Индивидуален преддипломен стаж във фирми и организации, свързани с проектиране, производство, търговия, обслужване и ремонт, технически контрол и др. на земеделска техника, а също така и на производствени растениевъдни и животновъдни предприятия с висока степен на механизация, за 4 седмици.
Програма -
Зооинженерство
Преддипломен стаж в животновъдни институти, станции и ферми, за 4 седмици.
Програма -
Агрономство
Преддипломен стаж в растениевъдни институти, станции и ферми, за 4 седмици.
Програма - Агрономство Етерично-маслени култури
-
Рибовъдство и аквакултури
Преддипломен стаж с продължителност 4 седмици в производствени бази.
Програма -
ЕООС
Индивидуален преддипломен стаж в аграрни и други предприятия, за 4 седмици.
Програма