Пресконференция по случай празника на Аграрния факултет – 6 май

На 5 май 2017 година в зала 2 на Тракийския университет се проведе пресконференция по случай празника на Аграрния факултет – 6 май Гергьовден.
    Бяха представени възможности за студентите да провеждат стажове и практики в проспериращи фирми и ферми. Изтъкната беше важната роля на връзките на аграрното образование и наука с бизнеса.
    Фирма „Евро Ферт“ АД – водеща компания в областта на търговията с минерални торове на българския пазар обяви конкурс за разработване на теми от студентите от АФ в две направления : 1. Изготвяне на план за балансирано торене; 2. Нуждата на растенията от азотно торене. Конкурсът е с продължителност един месец. За спечелилите конкурса студенти, фирма „Евро Ферт“ АД осигурява платен стаж в производствената им база в гр. Димитровград. Всички участници в конкурса ще бъдат наградени.