Еколог завършил Аграрен факултет на Тракийски университет е сред номинираните на НТС Стара Загора 2022 г.!

Росица Михалева, ръководител на отдел „Екология“ на ТЕЦ „МАРИЦА ИЗТОК 2“ ЕАД, е номинирана в направление „Химия и Екология“ на НТС Стара Загора.
     Церемонията по връчванe на годишните награди на изявени специалисти с принос към науката в различни направления на НТС се състоя на 05.12.2022 г. в ресторант Рамбла, гр. Стара Загора.Наградата за изключителен принос в науката в направление „Химия и екология“ на Росица Михалева връчи председателя на НТС Стара Загора – доц. д-р Заманов. Поздравителен адрес и подарък от Аграрен факултет връчи проф. д-р Д. Георгиев, Зам.-Декан по НИД на АФ.
     Росица Михалева е завършила специалност "Екология и опазване на околната среда" в Аграрен факултет на Тракийски университет. Успешно реализиран специалист, ръководител на отдел Екология в ТЕЦ „МАРИЦА ИЗТОК 2“ ЕАД.
     Традиционното събитие на годишните награди на НТС се състоя за 28-ми пореден път в годината, в която се чества 100 години от учредяването на съюза.