ТЪРСИ СЕ УЧИТЕЛ ПО МАТЕМАТИКА ЗА ИНОВАТИВНО УЧИЛИЩЕ

Образователен комплекс “Цар Симеон Велики” е събирателна структура, която предлага нов и успешен модел на учебната система. В него е вплетена визията на собствениците на комплекса – д-р Милен Врабевски и д-р Росица Врабевска, как трябва да изглежда и какво трябва да предлага качественото образование – подготовка за новата, динамично променяща се и изискваща реалност.

Комплексът се състои от Частна детска градина “Росица” с два филиала – в кв. Бояна и с. Иваняне, Частно училище “Цар Симеон Велики”, Частна гимназия по природни науки и предприемачество “Асен Йорданов” и Център за обучение “Цар Симеон Велики”.

В Образователен комплекс "Цар Симеон Велики" екипът развива интересите, способностите и таланта на децата, съобразявайки се с индивидуалната им динамика. Програмата включва интерактивни форми и методи на обучение и възпитание, подготовка по английски и немски език, модули и занимания по опазване на околната среда. Допълнителните занимания са в театрална група, вокална група, приложно изкуство, музикални инструменти, народни танци, плуване, футбол, йога за деца, бойни изкуства.

Прилагаме линк към официалната обява на комплекса –

ДЛЪЖНОСТ: УЧИТЕЛ ПО МАТЕМАТИКА

20 учебни часа седмично

Кои сме ние?

•

Училище “Цар Симеон Велики” е атрактивно иновативно училище за изучаване на природни науки, технологии и чужди езици. Учениците са в центъра на учебния процес. Те знаят как да учат цял живот, търсят и откриват себе си като живеят в хармония с естествената околна среда около тях. Те са отговорни и знаещи личности и постигат високи резултати. В училището работят съгласувани с визията, мисията и ценностите му екип от професионалисти, които споделят общи визия, мисия и ценности и се развиват и учат постоянно. Иновират и прилагат най-нови и ефективни методологии за учене и развитие – проблемно-базирано обучение, индивидуален подход, откриване на таланти и

развиване на силните страни на децата

•

Изграждаме млади хора с интерес към науката, развито чувство за общност и родолюбие, грижа за околната среда и себепознание и емоционална интелигентност, чрез учене чрез правене, интердисциплинарно обучение, изучаване на изкуства, в уникална база, разположена на чист въздух.

Изграждаме устойчиви партньорства, с които да гарантираме постигане на целите си и богат избор от дейности за нашите ученици. Поставяме си високи цели и поддържаме високи професионални стандарти за екипа и учениците.

Ценности:

1. Стремеж към високи постижения и ефективност

2. Толерантност в полза на другите

3. Родолюбие

4. Предприемчивост

5. Работа в екип

Основни приоритети и отговорности на длъжността:

● Планира, организира и провежда образователно-възпитателния процес по математика или модул, по който преподава.

● Формира знания, умения и нагласи у децата и учениците, според визията на училището

● Диагностицира, насърчава и оценява постиженията на децата и учениците, на които преподава.

● Анализира резултатите при оценяването на входното и на изходното равнище на учениците, на които преподава.

●Участва в дейностите, свързани с организиране и провеждане на външното

оценяване.

● Участва в обмяната на добри практики в училището, ориентирани към

повишаване качеството на обучение и прилагането на интерактивни методи за

работа с децата и учениците.

● Съдейства за организирането и провеждането на общински, областни и

национални кръгове на олимпиади и състезания в училището.

● Координира дейностите по разработване и реализиране на проекти, в които

участва училището.

● Изготвя годишен план за работата си и писмени срочни и годишни отчети за

извършената дейност.

Основни умения и компетенции:

● Комуникационни умения – успява да се адаптира към различни комуникационни стилове с цел да подпомогне технологичните процеси в училището, да умее да разговаря и изгражда отношения с ключови партньори на училището

● Аналитично мислене – идентифицира възможности за подобрение, предлага

решения, оценява собствения си напредък, оценява нуждите на екипа от подкрепа

● Професионализъм – да спазва срокове, да подхожда с отговорност и постоянство в работата си, да има внимание към детайла

● Проактивност и инициативност – да е проактивен и да участва в събитията на

училището, да се включва в работни групи, за да допринася с технологични

решения

● Постоянно учене – макар ориентиран към резултати, винаги да се стреми да се усъвършенства и да надгражда знанията и уменията си, както и да помага на

екипа да го прави

Общи отговорности:

● Професионално представлява „ЧСУ „Цар Симеон Велики““ ЕООД;

● Сътрудничи с останалите служители за осигуряване на последователност на

процесите;

● Изпълнява други задължения, определени от ръководството;

● Действа съгласно вътрешните правила и процедури на фирмата.

ул. “Св. Св. Кирил и Методий” 66, гр. Банкя, Иваняне
тел: 02 997 7454, моб.: +359 879 216 099