ТЪРЖЕСТВЕНО ВРЪЧВАНЕ НА ДИПЛОМИТЕ НА 20-ТИ ВИПУСК ИКОНОМИСТИ ПРИ ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ

Традиция е в навечерието на 8-ми декември – Студенския празник Стопански факултет тържествено да връчва дипломите на завършилите висшето си образование-бакалаври и магистри.

Випуск -2017 е 20-тият випуск на дипломирани икономисти на Тракийски Университет.

През изминалите две десетилетия дипломи за завършено висше икономическо образование в Тракийски университет са получили общо 2311 бакалаври и 565 магистри, които днес заемат позиции в структурата на държавната, областна и общинска администрация в страната, управляват бизнес-структури в различни сектори на икономиката, работят в банковата сфера, преподаватели са в средни училища, учени са в университети, научни институти.

Изключителна чест за академичната общност на Тракийски Университет е, че на нашето тържество присъстват видни представители на държавната и местна власт:

Г-н Петър Николов- Зам. Министър – Министерство на образованието и науката .

Г-жа Петя Чакърова – Зам. Областен Управител на Област Стара Загора

Г-жа Иванка Сотирова – Зам. Кмет на Стара Загора

Празникът е уважен от Академичната общност на Университета :

Зам.Ректора по УД – Проф.дссн Гюрга Михайлова

Зам Ректора по проектната дейност – доц. д-р Дарина Заимова

Декан на МФ- проф. д-р Мая Гълъбова; Зам. Декан на ВМФ Доц. д-р Диан Канъков; Декан на ПФ- проф. дпн. Петър Петров; Зам.Декан УД на Аграрен факуктет- доц. д-р Нели Грозева; Зам.Декан на ФТТ Доц. д-р Красимира Добрева; Директор на Медицински колеж Стара Загора – проф. д-р Христина Милчева;  Директор Медицински Колеж – Хасково – проф. д-р Коста Костов; Помощник Директор на ДИПКУ при ТрУ – г-жа Мария Добрева

На тържеството присъстваха Представители на Регионални институциии, Бизнес организации и Банки.