Поздрав по случай деня на ветеринарния специалист!

Честит 14-ти Декември!

Уважаеми колеги,

Деканското ръководство на ВМФ поздравява най-тържествено всички преподаватели, служители и студенти на ветеринарномедицински факултет. Денят на ветеринарномедицинският специалист е повод за празнуване и на тази дата всяка година, всички ние заедно споделяме с много радост и веселие постиженията на професията. Ясни и категорични са приносите на фамилията от преподаватели, служители и студенти на ВМФ за празника.

Мероприятието ще се проведе на 14.12.2022 (сряда) от 13:00 до 14:00 часа в Заседателна зала-Ректорат.

Празничната инициатива днес ще съчетае спомените за бележитият писател и ветеринарен лекар Димитър Димов с началото на планираните дейности за „100 години Ветеринарномедицински факултет и 100 години ветеринарномедицинско образование в България“!

Пожелаваме здраве, късмет и нови успехи в професията!

Декан на ВМФ

проф. д-р Т. Стоянчев

В съдържанието на празничния акцент е включено:

1) Приветствие от Ректора на ТрУ и Декана на ВМФ

Приветствени думи от проф. Георги Томов от Медицинския университет гр. Пловдив (почитател на Д. Димов, организатор на подобни изложби, откривател на архивни документи и вещи на проф. Димов)

2) Литературно четене на откъси от разказа "Анатомът Да Коста" и "Тютюн" в изпълнение на актрисата Диана Найденова

3) Представяне на  20 минутен, изключителен документален филм

4) Представяне и разглеждане на 16 пана и картини под музикален съпровод с 2-3 изпълнения на китара.