Парад на природните науки с участие на ФТТ

Представители на Факултет „Техника и технологии“ – Ямбол взеха участие в ежегодния ПАРАД НА ПРИРОДНИТЕ НАУКИ, организиран от Община Ямбол, Астрономическа обсерватория и Планетариум – Ямбол  на 5.06.2019 г. Преподаватели и студенти от специалности „Дизайн и мениджмънт на модната индустрия“ и „Автоматика и компютърни системи“  под надслов „Природна геометрия в модния дизайн“ показаха как по лесен начин чрез Златната геометрия и геометрията на Фибоначи могат да се изработят бижута, малки аксесоари,  декорации за облекло с елементи от природата. С помощта на студентите малките участници в парада имаха възможност да си изработят колиета и украшения  за чанти с предпочитаните от тях природни форми с помощта на 3D маркер или филц.  С голям интерес се включиха малчуганите и в изработването на мрежови кабели със съдействието на преподаватели и студенти от специалност „Автоматика и компютърни системи“.  Представена беше и изложба на почвени типове в България.