Трета транснационална среща по проект „Fashion DIET”

Третата транснационална среща по международен проект „Fashion DIET”, в който Тракийски университет е партньор чрез Факултет „Техника и технологии“ – Ямбол, се състоя на 15 и 16 септември 2021 г. в Университета на град Ройтлинген, един от големите текстилни центрове в Германия. Като представители на Тракийски университет и ФТТ – Ямбол в срещата участваха доц. д-р Златина Казлачева, координатор на проекта за България и д-р Петя Динева, член на работния колектив. На срещата бяха обсъдени резултатите от първата година от работата по проекта, включваща подготовка на учебни материали за устойчива мода. Беше даден старт на работата през втората година, насочена главно към публикуване на учебните материали на платформа за електронно обучение със свободен достъп. Домакините организираха посещение на университетския кампус, лабораторната база на Факултета по текстил и дизайн, и на Метцинген, града на модата в Германия. Четвъртата транснационална среща и второто обучително събитие по проект „Fashion DIET“ ще се състои през април 2022 г. в Ямбол.