Поздрав на Ректора на Тракийски университет по случай 24 май – Ден на българската просвета, култура, на славянската писменост и празник на Тракийски университет!

“Върви, народе възродени,

към светла бъднина върви!"

УВАЖАЕМИ КОЛЕГИ ПРЕПОДАВАТЕЛИ,

УЧЕНИ И СТУДЕНТИ,

ДРАГИ ДЕЙЦИ НА КУЛТУРАТА,

МИЛИ СЪНАРОДНИЦИ,

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК – 24 МАЙ

ДЕН НА БЪЛГАРСКАТА ПРОСВЕТА, КУЛТУРА, НА СЛАВЯНСКАТА ПИСМЕНОСТ

И ПРАЗНИК НА ТРАКИЙСКИ  УНИВЕРСИТЕТ!

Да славим българската писменост, знание, духовност и достойнство, пренасяни по земите ни, през вековете и до днес от нашите духовници, учители и будители. Те съкровено пазиха в себе си и предадоха на нас като зрънце светлина жертвоготовността и мисията – да учим другите.

Ние, академичната общност на Тракийски университет – Стара Загора, свеждаме чела пред величавото дело на солунските просветители Св. Св. Кирил и Методий и техните последователи. Дълбоко в сърцата си носим  достойнството, че принадлежим към славянската и европейската културна общност, която пази и събира ведно богатите традиции и различните идентичностти на отделните народи, а България сред тях има своето неотменно и изконно място.

Да честваме в единение 24 май  – най – светлия, обаятелен и обичан празник на всички българи!

Желая на всички здраве, благоденствие и нови образователни, научни и творчески успехи!

Проф. двмн Иван Въшин

Ректор на Тракийски университет