НОВОЗАКУПЕН АВТОМОБИЛ ЗА ОБУЧЕНИЕ В КУРСОВЕ ЗА СЛЕДДИПЛОМНА КВАЛИФИКАЦИЯ ВЪВ ФТТ- ЯМБОЛ

Обучението за придобиване на професионална квалификация „Инструктор за обучение на водачи на МПС“ ще се провежда вече с новозакупения автомобил на ФТТ. В своята близо 60 годишна история учебното заведение има опит и традиции в обучението на инструктори. Само за 2022 година успешно завършилите професионалната квалификация във факултета са 62-ма. През 2023 г. интересът към квалификацията продължава да е голям. В курсовете се включват, както външни курсисти от цялата страна, така и студенти на ФТТ, които могат да се обучават и да придобият квалификацията „Инструктор за обучение на водачи на МПС“ по време на обучението си за ОКС "бакалавър" и "магистър" по специалностите във факултета.