БЛАГОТВОРИТЕЛЕН КОЛЕДЕН БАЗАР

На 13.12.2022 г. студенти от Педагогическия факултет на Тракийския университет организираха благотворителен базар пред Община Стара Загора, посветен на благородната кауза „Живот за Ники“. Студентите предложиха в базара Коледни и новогодишни изделия, изцяло изработени от тях самите, от природни и естествени материали. Събраната сума от 2235 лв. ще бъде преведена днес (14.12.2022 г.) по банковата сметката на Николай Дойчев, за когото бе организирана кампанията.
      Благотворителното събитие бе отразено от национални и регионални медии: БНР, Радио Стара Загора, ТВ Загора, в-к „24 часа Стара Загора“.
      Педагогическият факултет благодари на г-жа Моника Маринова – организатор на кампанията за оказаното съдействие и съпричастност, на г-н Милен Димитров от Община Стара Загора за оказаната логистична помощ, на проф. д-р Ани Златева за осигурената шатра за базара, на доц. д-р Аксения Тилева, подкрепила студентите в подготовката им, на дарилите средства граждани и гости на града ни.
      Най-голяма благодарност Педагогическият факултет изказва към студентите Ивайло Георгиев Граматиков и Николай Иванов Митев от 4 курс, специалност „Педагогика на обучението по информационни технологии“, Иван Ангелов Павлов от 2 курс на същата специалност, Нина Георгиева Атанасова от 1 курс, специалност „Специална педагогика“, Мирослав Василев Василев, Кольо Димитров Димитров, Боян Георгиев Павлов, Тони Стоянов Ванчев от 1 курс, специалност „Педагогика на обучението по физическо възпитание“ и особено  на Йоана Станимирова Славова и Никол Христова Иванова, студенти от 3 курс на специалност „Начална училищна педагогика с чужд език“, които отделиха от времето си, за да приготвят красивите сувенири, „зимуваха“ на открито девет часа, стоплени единствено от благородната си кауза, надеждата и Доброто в сърцата си.
      По Коледа стават чудеса!
      Доброто винаги прави Добро!