Тъжна Вест

С дълбока болка и тъга ви съобщаваме, че ни напусна едно от големите имена в българската медицина и наука, уважаван член на академичната общност на нашата Алма матер – проф. д-р Жулиета Геренова, дм.

Професор Геренова оглавяваше дълги години Катедрата по пропедевтика на вътрешните болести, като през този период успя да изгради много специалисти и беше сред любимите преподаватели на студенти и стажанти. През двата мандата като Заместник-декан по учебната дейност тя активно се беше посветила на работата по издигане нивото на преподаване и осъвременяване на учебните програми във Факултета.

За жалост загубихме ерудиран колега, приятел и учител. Човек, който смело вървеше напред и никога не позволяваше думите му да останат нечути.

Академичната общност на Медицински факултет и Тракийски университет скърби за загубата на този достоен човек.

Поклон пред светлата ѝ памет!