Общо събрание на Националния съюз на зооинженерите в България

На 24.06. 2016г. в Тракийски университет, Стара Загора се проведе Общо събрание на Националния съюз на Зооинженерите в България.
   Като редовни членове и гости на събранието бяха заместник-министърът на земеделието и храните – д-р Цветан Димитров,
изпълнителният директор на Изпълнителна агенция по селекция и репродукция в животновъдството – гр.София – проф. д-р Васил Николов, Георги Йорданов – изпълнителен директор на Националната асоциация по коневъдство, изпълнителните директори и представители на развъдни организации в България, преподаватели и служители – зооинженери от Аграрния факултет на Тракийски университет, представители на Научни институти, Сдружения с нестопанска цел, колеги от практиката и др.
   Събранието протече при следния дневен ред:
1. Прием на нови членове;
2. Отчет за дейността на НСЗБ;
3. Избор на председател на НСЗБ;
4. Други.
   Госпожа Е. Ачкаканова изнесе доклад  – отчет за дейността на НСЗБ в България за периода 2013 -2016 г. Г-жа Ачкаканова информира членовете на НСЗБ, че иска да се оттегли от поста Председател на НСЗБ като преди това е обсъдила това свое решение с управителният съвет на съюза. След подаване на оставка , беше направено предложение за избор на нов председател на НСЗБ.
   За председател на НСЗБ беше избран Георги Йорданов – изпълнителен директор на Националната асоциация по коневъдство.