НАУЧНА КОНФЕРЕНЦИЯ С МЕЖДУНАРОДНО УЧАСТИЕ „АКТУАЛНИ ПРОБЛЕМИ И ХОРИЗОНТИ ПРЕД АГРАРНOТО ОБРАЗОВАНИЕ, НАУКА И БИЗНЕС“, ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ, АГРАРЕН ФАКУЛТЕТ, 12-13 Май 2016, СПА Хотел „Калиста“, Старозагорски минерални бани

На 12 и 13 май 2016 г. в СПА Хотел „Калиста“, Старозагорски минерални бани се проведе традиционната за Аграрен факултет при Тракийски университет НАУЧНА КОНФЕРЕНЦИЯ С МЕЖДУНАРОДНО УЧАСТИЕ „АКТУАЛНИ ПРОБЛЕМИ И ХОРИЗОНТИ ПРЕД АГРАРНOТО ОБРАЗОВАНИЕ, НАУКА И БИЗНЕС“.

Деканът на Аграрен факултет, доц. д-р Димитър Панайотов  изнесе  пленарен доклад на тема „Актуални проблеми и хоризонти пред аграрното образование, наука и бизнес”. В доклада си доц. Панайотов представи в перспективен  план развитието на аграрното образование, наука и бизнес в България.

Гости на конференцията бяха проф. дн Иван Въшин – Ректор на Тракийски университет, проф. Г. Михайлова – Зам. Ректор на ТрУ, проф. д-р Малгожата Ян Берова – Декан на факултет по Агрономство в Аграрен университет гр. Пловдив,  проф. Христо Даскалов – Зам. Председател на Селскостопанска академия гр. София, д-р Златка Възелова – Директор на Дирекция „Животновъдство“ при Министерство на земеделието и храните,   г-жа Силвия Василева от Дирекция „Животновъдство“ при Министерство на земеделието и храните, доц. д-р Мая Игнатова  – Директор на Институт по животновъдни науки гр. Костинброд,  Декани на структурни звена в университета, Ректори и Декани на университети в страната, Директори на научни институти, Ръководители на фирми от аграрния бизнес, преподаватели и студенти от Аграрен факултет.

На конференцията бяха представени 40 научни доклада  и  70 постера от учени  от България, Румъния, Македония и Турция.

Научната конференция беше проведена в пет секции: ”Животновъдни науки”, „Растениевъдни науки”, „Екология, околна среда и качество на храните”, „Аграрна техника и технологии” и „Студенти и докторанти“.