Международна научна конференция “Аграрна наука и бизнес – ICASAB 2018”

От 10 до 12 май 2018 г. в зала "Калиста", хотел Калиста, Старозагорски минерални бани се проведе Международна научна конференция на Аграрен факултет – "Аграрна наука и бизнес – ICASAB 2018".
     Целта на ICASAB 2018 е разпространението на нови знания в областта на Аграрната наука, засилването на връзките между различните университети и институти и обмяната на знание между университети, организации, изследователи и бизнеса.
     Съорганизатори на научния форум са Аграрен факултет в Тракийски университет – Стара Загора и Аграрен факултет в Университет Улудаг – Бурса, Република Турция.
     Учени от България, Турция, Полша, Англия, Русия, Македония, Румъния, Нигерия и др. представиха доклади и постери в пет секции:
„Животновъдни науки“,
„Растениевъдни науки“,
„Екология, околна среда и качество на храните“,
„Аграрна техника и технологии“,
и секция „Студенти и докторанти“.