Изложба във фоайето на западният вход на Тракийски университет

От 09.05. до 15.05.2016 г. във фоайето на западният вход на Тракийски университет беше представена изложбата „Кътче от Африка“ на доц. д-р Евгений Райчев от Аграрен факултет. Изложбата се състои от 17 експоната, представители на африканската ловна фауна. Най-типични от тях са: брадавичести свине, орикси, антилопи-гну. Някои от видовете са в процес на одомашняване. Експонатите принадлежат на български ловци и са придобити по линията на международния ловен туризъм. Изработени са в лабораторията по дермопластика на Аграрния факултет при Тракийски университет от доц. д-р Евгений Райчев и студенти от неговия кръжок. В процеса на изготвянето им бъдещите препаратори придобиват умения по скулптура, обработка на дивечови кожи, дървообработване и дърворезба. Успоредно с това те натрупват знания за дивите животни, тяхната биология и екология, ловното стопанство и ловните трофеи. Изложбата обогатява вече придобитите знания на студентите по зоология и дивечовъдство. Тя буди интерес с екзотични видове, които не могат да се видят у нас в природата. Създава представа за реалните размери на видовете и трофейната им стойност. Организирана е в чест на празника на факултета.