ЧУЖДЕСТРАННИ СТУДЕНТИ ВЕЧЕ ГОВОРЯТ НА БЪЛГАРСКИ

Студенти от Гърция, Кипър, Монголия и Турция, които изучават български език в Центъра за езиково и специализирано обучени за чуждестранни граждани при Тракийския университет, проведоха езикова практика в Несебър.

Там ги заведоха  гл.ас. Маргарита Маринова, ръководител на Центъра, заедно с преподавателите Олга Георгиева и Любомира Спасова. Така бъдещите първокурсници съчетаха опознаването на историческото и културно наследство с разглеждането на стария град, посещение на археологическия музей и черквата "Св. Стефан", със самостоятелно практикуване на наученото по български език. Това е един полезен и непринуден начин за упражняването на чуждия за тях език, на който ще се обучават през следващите години в Университета.

Текст: Стоянка Цачева

Снимките са любезно предоставени от участниците в езиковата практика.