КАРИЕРНИЯТ ЦЕНТЪР ПРЕДСТАВЯ Да продължиш по пътя на родителите си

Мирела Спасова Казакова, родена точно днес, на 18-ти ноември, избира да учи ветеринарна медицина, продължавайки професията на родителите си. Тя е от Трявна и от много малка е край животните. На пръв поглед да наследиш опита и знанията на твоите родители е лесно, но да станеш по-добър от тях, вече е сериозно предизвикателство. Мирела се справя отлично. Тя е една от петимата студенти, спечелили стипендия на Zoetis с помощта на VetYrade, с която ще заплати два семестъра от обучението си.

Участието в конкурси е нещо като хоби за Мирела. Тя написа реферат, свързан с производството на свинско месо, в конкурс на фирма "Сами М", високо оценен от Декана на ВМФ, проф. д-р Тодор Стоянчев. По време на разработването на темата участва и в експеримент, свързан с тестване на влиянието на лекарствени препарати върху прасета.

В свободното си време пише есета,  печели награда от националния литературен конкурс за студентско творчество  "Георги Черняков" – 2021, оценена е и от фондация "Еврика".