Откриване на учебната 2016/2017 година в Тракийски университет

За поредна  година  Старозагорската Алма Матер – Тракийски университет отвори врати и прие своите студенти за учебната 2016/2017 година. До започване на официалната церемония по откриването на новата академична година, музикална програма изнесоха студентските групи – Бенда на Университета, вокалната група, групата за латино танци и фолклорния танцов състав „Траки“.

Проф. Гюрга Михайлова – зам.-ректор по учебната дейност откри официалната церемония и представи гостите. На тържеството по случай откриването на новата учебна година присъстваха: зам.-министърът на земеделието Свилен Костов,  Областният управител инж. Георги Ранова, кметът на Стара Загора Живко Тодоров, депутатти от 43 Народно събрание, представители на институции, на бизнеса, преподаватели, студенти и родители.

Проф. Иван Въшин, ректор на Тракийския университет поздрави първокурсниците и пожела успешна учебна година на всички студенти и на академичния състав на университета.

Пожелания за успешна учебна година към студентите и преподавателите отправиха зам.-министърът на земеделието,  областният управител и кметът на Стара Загора. От името на депутати приветствие поднесе народния представител Димитър Танев. Председателят на Националното представителство на студентските съвети Яна Вангелова приветства студентите и им пожела успех в необятните простори на знанието.

Водосвет за здраве и просперитет на Тракийски университет отслужи Отец Тодор.

Първокурсничката, Мариана Ташкова записала специалност Ветеринарна медицина, сподели вълненията, мислите и очакванията на новоприетите студенти в техния първи студентски учебен ден и получи ключа на „Знанието“ от председателя на Студентски съвет Иван Прокопиев.

Церемонията завърши тържествено със студентския химн „Гаудеамус игитур“.

След това първокурсниците се срещнаха с ръководствата на своите структурни звена – факултети, колеж и филиал.

Поздравителни адреси по случай откриването на учебната 2016/17 година се получиха от: Зам.-министър-председател по координация на европейските политика и институционалните въпроси и министъра на образованието и науката г-жа Миглена Кунева; министъра на земеделието и храните г-жа Десислава Танева, областния управител инж. Георги Рановд-р Дамян Илиев – изпълнителен директор на БАБХ, Бригаден генерал Костадин Кузмов – Командир на 2-ра Тунджанска механизирана бригада; д-р Златина Нанева – директор на РЗИ –Стара Загора; проф. д-р Йовчо Йовчев –изпълнителен директор на УМБАЛ“Проф.д-р Стоян Киркович“; г-н Андон Андонов- изпълнителен директор „Мини Марица Изток“; г-н Иван Ангелов – Градус 1 ООД.