Медицински факултет на Тракийски университет дипломира 263 студенти

Медицински факултет на Тракийски университет дипломира 263 студенти на тържествената церемония по връчване на дипломите, която се състоя на Форума на Тракийски университет.

Гости на събитието бяха ректорско и декански ръководства, председатели на браншови организации, директори на здравни заведения, родители и приятели на абсолвентите.

Ректорът доц. Добри Ярков приветства дипломантите: „Вие завършвате един университет, който е сред лидерите на висшето образование в България. Вие завършвате един  факултет, който е стълб на Тракийския университет. Нямам съмнение в добрата ви подготовка, защото вашите преподаватели с квалифицирани експерти и са ви подготвили добре, както теоретически , така и практически. Не спирайте да учите, за да настигате бързото развитие на технологиите и науката. Вие сте посланиците на Тракийския университет в България и по света. Желая ви мечтите ви да се сбъдват, попътен вятър и успех!“

С бурни аплодисменти беше посрещнат декана на Медицински факултет доц. Юлиан Ананиев, който предаде на доскорошните си студенти последния урок: „Независимо, от своята професия, дали сте лекар, медицинска сестра или социален работник, човек, срещащ се и работещ с хора, никога не губете човешкото в себе си. Аз и моите колеги сме предали онова, което сме могли през тези години. Онова, което оттук нататък ще научите от срещата си с пациентите е именно това. Никога не крадете от вярата и надеждата на своите пациенти, за някои от тях вие ще бъдете последния лъч надежда и ако не друго, ако не лек и помощ, ще бъдете упората на тези хора. Тогава и само тогава ще носите не само професията си с гордост, ще носите и титлата ЧОВЕК! На добър път!“

Абсолвентите положиха клетви и по традиция хвърлиха академичните шапки към небето.