ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПРОЕКТ „СТУДЕНТСКИ ПРАКТИКИ – ФАЗА 1″ В ТРАКИЙСКИ УНИВЕРСИТЕТ

Проект „Студентски практики – Фаза 1" е вторият по големина проект на Министерство на образованието и науката и е част от приоритетна ос "Образование и учене през целия живот". Основната цел на проекта е да бъде повишена практическата насоченост на висшето образование и гъвкавостта на завършващите висше образование спрямо динамиката на пазара на труда, чрез засилване на връзката между образование и практика.

До момента 1166 студенти са преминали успешно практическо обучение в реална работна среда, което представлява близо 75% изпълнение от заложената индикативна стойност, 293 студенти провеждат практика, а 216 са студентите в подготовка за сключване на договори за практическо обучение.

Над 100 е броят на обучаващите организации в които студентите от Тракийски университет провеждат практическото си обучение по Проекта под ръководството на 202 висококвалифицирани ментори и 87 академични наставници.

Срокът на Проект BG05M2OP001-2.002 „СТУДЕНТСКИ ПРАКТИКИ-ФАЗА I“ по ОП „Наука и образование за интелигентен растеж“ 2014-2020 е удължен до м. септември 2018 година. За Тракийски университет е определена допълнителна квота за 480 студентски практики.

13.02.2018 г.